image image image image image image
Jesteśmy EKO Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą EKOLOGICZNĄ ofertą na animacje i eventy dla dzieci i dorosłych.

Proponujemy Państwu różnorodne formy przekazania informacji oraz wiedzy na tematy, mające swój związek z EKOLOGIĄ.

Nasze działania kierowane są zarówno do dorosłych (happeningi, działania promocyjne, pikniki, festyny) jak i do młodszych odbiorców (imprezy edukacyjne, gry, zabawy i quizy).

Dzięki doświadczeniu oraz wiedzy, jaką zdobyliśmy przez ostatnie lata, organizując szereg różnorodnych imprez (w tym m.in. festyny Unijne, Polską Prezydencję dla szkół podstawowych i gimnazjalnych, pikniki ekologiczne, lekcje demokracji i wiele innych).

Zobacz więcej
Cykl wakacyjnych imprez dla dzieci Wydawać by się mogło, że okres wakacji to czas beztroski, z dala od szkoły, czas zabawy. Jednak co mają zrobić dzieci, które w czasie wakacji pozostają w domu? Z myślą o dzieciach, które nigdzie nie wyjeżdżają, postanowiliśmy w okresie wakacyjnym, na Rynku Nowomiejskim zorganizować dla nich ciekawą formę spędzania czasu.

Stąd wziął się pomysł na wakacyjne zabawy. Jest głośno, kolorowo, ciekawie. Od 2008 r. na zlecenie Urzędu Miasta Torunia, w każdą wakacyjną sobotę, na Rynku Nowomiejskim w Toruniu organizujemy imprezy. Ich znakiem charakterystycznym jest zielona łąka, na której całe rodziny oddają się wesołym tańcom, zabawom i konkursom.

Zobacz galerię zdjęć
Zaczarujemy dla Was Święta! Zimowa aura sprzyja zacieśnianiu więzi. Dobrą okazją do integracji są spotkania wigilijne, a także przyjęcia gwiazdkowe i karnawałowe. Jesteśmy gotowi zorganizować każdą, świąteczną imprezę. Zadbamy o ciepłą, rodzinną atmosferę, a także doskonałą zabawę. Zaskoczymy niebanalną oprawą artystyczną wydarzenia. Magiczny nastój wyczarują Śnieżynki i Elfy ze Świętym Mikołajem na czele. Takie Święta będą dobrą wróżbą na kolejny rok.
Nasze zabawy:
Świąteczne zabawy przedszkolaków
Wigilia dla Miasta Torunia
CYMES! CYMES! Teatr wypełniony po brzegi, lawina śmiechu, wesołe miny oraz owacje na stojąco osób oglądających przedstawienie… To wszystko składa się na obraz, jaki można było zobaczyć podczas spektaklu Cymes! Cymes!, który Torunianie obejrzeli 28.01 oraz 29.01.2011 w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu. Oryginalny żydowski humor, nastrojowa muzyka pomieszana z kabaretową, kolorowe stroje oraz wspaniałe głosy śpiewających aktorów zachwyciły wszystkich zebranych w Teatrze. Sztuka cieszyła się ogromny powodzeniem, o czym świadczyły pozytywne recenzje osób przybyłych na spektakl.

Oryginalny żydowski humor, nastrojowa muzyka pomieszana z kabaretową, kolorowe stroje oraz wspaniałe głosy śpiewających aktorów zachwyciły wszystkich zebranych w Teatrze.

Zobacz galerię zdjęć
Wystawa Fotografii Elżbiety Dzikowskiej Od 10 do 30 czerwca 2011 r. mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego mieli możliwość podziwiania na Rynku w Kruszwicy plenerowej wystawy fotografii Elżbiety Dzikowskiej. Prezentuje ona trzydzieści wielkoformatowych zdjęć z cyklu „Uśmiech świata" przedstawiających portrety ludzi różnych ras i kultur.

Wystawa ta ma promować Program Operacyjny Kapitał Ludzki w ramach którego podejmowane są aktywne działania mające na celu wsparcie osób doświadczających szczególnych trudności w znalezieniu pracy, w tym ułatwienie dostępu do rynku pracy niezależnie od wieku, pochodzenia czy miejsca zamieszkania. Wystawa w Kruszwicy zorganizowaliśmy na zlecenie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu.

Zobacz galerię zdjęć
Święto Województwa Wiedza dzieci ze szkół podstawowych dotyczy miasta, bądź całego kraju. Tą wyrwę, dotyczącą województwa staramy się zapełnić poprzez naukę w formie zabawy. Impreza pełna jest wesołych tańców, gier i zabawach, pomiędzy którymi pojawiają się elementy mające na celu uświadomienie dzieciom faktu istnienia województwa kujawsko-pomorskiego. Dlatego też nasze imprezy odbywają się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego bądź w jego pobliżu.

Ponadto dzieci oprócz konkursów, gier i zabaw podczas których odpowiadają na pytania na temat naszego województwa, biorą także udział w wykładach mających na celu zapoznanie ich z instytucja jaką jest Urząd Marszałkowski.
Zobacz galerię zdjęć

Reżyser

Jan Szurmiej
Jan Szurmiej – reżyser przedstawienia, laureat Złotej Maski za reżyserię spektaklu „Skrzypek na dachu”, został także odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi w dziedzinie kultury. Ponadto od wielu lat współpracuje z teatrami z całej Polski jako reżyser, choreograf i inscenizator. W swoim dorobku ma ponad 80 realizacji reżyserskich z których za najważniejszą uznawany jest „Skrzypek na dachu”, „Cymes! Cymes!”„Sztukmistrz z Lublina”, „Zorba”.

Absolwent Studia Aktorskiego przy Teatrze Żydowskim, aktor Teatru Żydowskiego w latach 1971–1991. Zagrał tu m.in. następujące role: Kopł w Wielkiej wygranej (1972, reż. Jakub Rotbaum), Hunon w Dybuku (1973, reż. Szymon Szurmiej), Happy w Śmierci komiwojażera (1975, reż. Szymon Szurmiej), Benia Krzyk w Zmierzchu (1976, reż. Andrzej Witkowski), Christian Hortkopf w Jakubie i Ezawie (1980, reż. Juliusz Berger).
Od wielu lat współpracuje z teatrami w całej Polsce, jako reżyser, inscenizator i choreograf. Ma w dorobku ponad 80 realizacji reżyserskich, m.in. takich przedstawień, jak: Sztukmistrz z Lublina, Cymes! Cymes!, Wielka woda, Zorba, Skrzypek na dachu. W Teatrze Żydowskim wyreżyserował musical Skrzypek na dachu (2002) oraz Straszną gospodę (2007).

Zagrał w wielu filmach i serialach, m.in.: Sanatorium pod klepsydrą Wojciecha Hasa (1974), Dybuk Stefana Szlachtycza (1979, rola Hunona), Austeria Jerzego Kawalerowicza (1982), Królewskie sny Grzegorza Warchoła (1990), Szuler Adka Drabińskiego (1991), Faceci do wzięcia Janusza Kondratiuka (2006).
W uznaniu swoich zasług artystycznych otrzymał wiele nagród i odznaczeń, m.in.: Złoty Krzyż Zasługi za osiągnięcia w dziedzinie kultury (1985), Medal 30-lecia Agencji Artystycznej PAGART za promowanie kultury polskiej za granicą (1987), Grand-Prix na festiwalu sztuki aktorskiej w Kaliszu za musical Piaf (1993), Grand-Prix na festiwalu w Moguncji (Niemcy) za reżyserię spektaklu Sztukmistrz z Lublina (1994, Teatr Współczesny we Wrocławiu), Złota Łódka za reżyserię spektaklu Skrzypek na dachu (2000, Teatr Muzyczny w Łodzi, w kategorii Spektakl Roku), Złote Maski za reżyserię spektaklu Skrzypek na dachu (2004, Teatr „Bagatela” w Krakowie, w kategorii Spektakl Roku), Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski za zasługi w dziedzinie kultury (2005).