image image image image image image
Jesteśmy EKO Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą EKOLOGICZNĄ ofertą na animacje i eventy dla dzieci i dorosłych.

Proponujemy Państwu różnorodne formy przekazania informacji oraz wiedzy na tematy, mające swój związek z EKOLOGIĄ.

Nasze działania kierowane są zarówno do dorosłych (happeningi, działania promocyjne, pikniki, festyny) jak i do młodszych odbiorców (imprezy edukacyjne, gry, zabawy i quizy).

Dzięki doświadczeniu oraz wiedzy, jaką zdobyliśmy przez ostatnie lata, organizując szereg różnorodnych imprez (w tym m.in. festyny Unijne, Polską Prezydencję dla szkół podstawowych i gimnazjalnych, pikniki ekologiczne, lekcje demokracji i wiele innych).

Zobacz więcej
Cykl wakacyjnych imprez dla dzieci Wydawać by się mogło, że okres wakacji to czas beztroski, z dala od szkoły, czas zabawy. Jednak co mają zrobić dzieci, które w czasie wakacji pozostają w domu? Z myślą o dzieciach, które nigdzie nie wyjeżdżają, postanowiliśmy w okresie wakacyjnym, na Rynku Nowomiejskim zorganizować dla nich ciekawą formę spędzania czasu.

Stąd wziął się pomysł na wakacyjne zabawy. Jest głośno, kolorowo, ciekawie. Od 2008 r. na zlecenie Urzędu Miasta Torunia, w każdą wakacyjną sobotę, na Rynku Nowomiejskim w Toruniu organizujemy imprezy. Ich znakiem charakterystycznym jest zielona łąka, na której całe rodziny oddają się wesołym tańcom, zabawom i konkursom.

Zobacz galerię zdjęć
Zaczarujemy dla Was Święta! Zimowa aura sprzyja zacieśnianiu więzi. Dobrą okazją do integracji są spotkania wigilijne, a także przyjęcia gwiazdkowe i karnawałowe. Jesteśmy gotowi zorganizować każdą, świąteczną imprezę. Zadbamy o ciepłą, rodzinną atmosferę, a także doskonałą zabawę. Zaskoczymy niebanalną oprawą artystyczną wydarzenia. Magiczny nastój wyczarują Śnieżynki i Elfy ze Świętym Mikołajem na czele. Takie Święta będą dobrą wróżbą na kolejny rok.
Nasze zabawy:
Świąteczne zabawy przedszkolaków
Wigilia dla Miasta Torunia
CYMES! CYMES! Teatr wypełniony po brzegi, lawina śmiechu, wesołe miny oraz owacje na stojąco osób oglądających przedstawienie… To wszystko składa się na obraz, jaki można było zobaczyć podczas spektaklu Cymes! Cymes!, który Torunianie obejrzeli 28.01 oraz 29.01.2011 w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu. Oryginalny żydowski humor, nastrojowa muzyka pomieszana z kabaretową, kolorowe stroje oraz wspaniałe głosy śpiewających aktorów zachwyciły wszystkich zebranych w Teatrze. Sztuka cieszyła się ogromny powodzeniem, o czym świadczyły pozytywne recenzje osób przybyłych na spektakl.

Oryginalny żydowski humor, nastrojowa muzyka pomieszana z kabaretową, kolorowe stroje oraz wspaniałe głosy śpiewających aktorów zachwyciły wszystkich zebranych w Teatrze.

Zobacz galerię zdjęć
Wystawa Fotografii Elżbiety Dzikowskiej Od 10 do 30 czerwca 2011 r. mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego mieli możliwość podziwiania na Rynku w Kruszwicy plenerowej wystawy fotografii Elżbiety Dzikowskiej. Prezentuje ona trzydzieści wielkoformatowych zdjęć z cyklu „Uśmiech świata" przedstawiających portrety ludzi różnych ras i kultur.

Wystawa ta ma promować Program Operacyjny Kapitał Ludzki w ramach którego podejmowane są aktywne działania mające na celu wsparcie osób doświadczających szczególnych trudności w znalezieniu pracy, w tym ułatwienie dostępu do rynku pracy niezależnie od wieku, pochodzenia czy miejsca zamieszkania. Wystawa w Kruszwicy zorganizowaliśmy na zlecenie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu.

Zobacz galerię zdjęć
Święto Województwa Wiedza dzieci ze szkół podstawowych dotyczy miasta, bądź całego kraju. Tą wyrwę, dotyczącą województwa staramy się zapełnić poprzez naukę w formie zabawy. Impreza pełna jest wesołych tańców, gier i zabawach, pomiędzy którymi pojawiają się elementy mające na celu uświadomienie dzieciom faktu istnienia województwa kujawsko-pomorskiego. Dlatego też nasze imprezy odbywają się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego bądź w jego pobliżu.

Ponadto dzieci oprócz konkursów, gier i zabaw podczas których odpowiadają na pytania na temat naszego województwa, biorą także udział w wykładach mających na celu zapoznanie ich z instytucja jaką jest Urząd Marszałkowski.
Zobacz galerię zdjęć

EKO – TRANSPARENTY

Teren, na którym odbędą się zabawy, udekorujemy dodatkowo planszami, mającymi zaznajomić wizualne dzieci ze znakami, bezpośrednio połączonymi z tematyką ekologiczną.

znaki ekologiczne Dbaj o czystość - symbol przypomina, że opakowanie po zużytym produkcie należy wyrzucić do kosza, tak aby nie zaśmiecać otoczenia.
znaki ekologiczne Błękitny Anioł -  jest to najstarszy znak ekologiczny, funkcjonujący do dnia dzisiejszego. Niemieckie Ministerstwo Środowiska wymyśliło go w 1977 roku by wyróżnić firmy produkujące w sposób przyjazny dla środowiska.
znaki ekologiczne Nadaje się do recyklingu - umieszczany jest na produktach które mogą być powtórnie wykorzystane czyli poddane recyklingowi.
znaki ekologiczne Opakowanie biodegradowalne - oznacza, że w czasie kompostowania nie uwalnia żadnych szkodliwych substancji.
znaki ekologiczne Opakowanie do ponownego wykorzystania - symbol ten oznacza, że po wykorzystaniu produktu jego opakowanie nadaje się do ponownego wykorzystania co najmniej drugi raz - nie staje się odpadem. Znak można znaleźć na kontenerach, beczkach, pudełkach, puszkach, kanistrach...
znaki ekologiczne Bezpieczny dla ozonu  - znaczek z kulą ziemską informuje, że produkt nie zawiera niszczących powłokę ozonową gazów - freonów.
znaki ekologiczne Przydatność do recyklingu  - znak ekologiczny przydatności  opakowania do recyklingu.
znaki ekologiczne Zielone Płuca Polski - znak ten  informuje o wysokiej jakości usług i produktów oraz o ich przyjaznym dla środowiska charakterze.
znaki ekologiczne Znak certyfikowanego rolnictwa ekologicznego - znak ekologiczny nadany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A., który przeznaczony jest dla producentów ekologicznych przestrzegających europejskiej normy ekologicznej
znaki ekologiczne Ecolabel   - znak ten nadawany jest produktom, które spełniają wymagania uzgodnione przez państwa członkowskie Unii Europejskiej. Otrzymanie tego znaku jest równoznaczne ze spełnianiem najbardziej wymagających  norm środowiskowych.
znaki ekologiczne Znak EKO - przyznawany jest polskim i zagranicznym produktom niepowodującym negatywnych skutków dla środowiska naturalnego oraz spełniającym szereg kryteriów odnoszących się do ochrony zdrowia, środowiska a także ekonomicznego wykorzystania zasobów.
znaki ekologiczne Shopping Guide - jest to znak ekologiczny, który można znaleźć na produktach takich jak żywność ekologiczna.
znaki ekologiczne Energy Star - tym znakiem oznaczone są produkty oszczędzające energię.
znaki ekologiczne Ekoland  - to najlepiej rozpoznawalny w Polsce znak ekologiczny  przeznaczony dla ekologicznej żywności.
znaki ekologiczne EKO-ITB - znak ekologiczny przeznaczony dla produktów budowlanych.
znaki ekologiczne Euroliść przyznawany jest przez Komisję Europejską dla wszystkich produktów ekologicznych w Unii Europejskiej. Znak ekologiczny obowiązkowo umieszczany jest na wszystkich paczkowanych produktach ekologicznych, które zostały wyprodukowane w jednym z państw członkowskich i spełniające obowiązujące normy wspólnotowe.
znaki ekologiczne PEFC - produkty oznaczone tym znakiem ekologicznym oznaczają, że ich nabycie wspiera odpowiedzialną gospodarkę leśną, oraz ich zakupy nie przyczynią się do niszczenia drzew i nie wspierają przedsiębiorstw łamiących prawa człowieka.
znaki ekologiczne EcoGarantie - jest to belgijski  symbol ekologiczny przeznaczony dla środków do prania, środków czystości i środków do pielęgnacji ciała.
znaki ekologiczne Delphin safe- znak ten oznacza, że połów tuńczyka był prowadzony zgodnie ze standardami EIarth Island Institute zatem w sposób bezpieczny dla delfinów.
znaki ekologiczne BDIH - jest to znak ekologiczny informujący konsumenta, że do produkcji kosmetyków zostały użyte tylko i wyłącznie surowce naturalne, na przykład  oleje roślinne, ekstrakty ziołowe czy olejki  eteryczne, które pochodzą z kontrolowanych upraw ekologicznych lub dzikich zbiorów.
znaki ekologiczne IHTK „Króliczek z ochraniającą go dłonią” - kosmetyk oznaczony tym znakiem daje gwarancję, że produkt nie był testowany na zwierzętach oraz nie był też testowany w ten sposób  żaden z jego składników.
znaki ekologiczne Znak dla opakowań szklanych -  wskazuje, że opakowania podlegają zbiórce do recyklingu dlatego powinno się je umieszczać w pojemnikach przeznaczonych do tego celu.
znaki ekologiczne "W trosce o naturę" - znak ten udostępniany jest do stosowania przez przedsiębiorców współpracujących z organizacją odzysku Polski System Recyklingu S.A.
znaki ekologiczne Selektywne zbieranie – znak oznacza selektywne zbieranie urządzeń elektrycznych i elektronicznych.
znaki ekologiczne Znak CE - produkty oznaczone tym znakiem zapewniają, że używanie tego produktu zgodnie z przeznaczeniem jest bezpieczne i jest on zgodny z obowiązującymi normami UE.