Galeria 2010

Święto Ulicy Pod Krzywą Wieżą 5 września 2010 r.

Zobacz inne galerie

Ulica Pod Krzywą Wieżą oraz sam budynek Krzywej Wieży jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów w Toruniu. Nie ma turysty, który nie spacerowałby po tej urokliwej uliczce, jednocześnie próbując utrzymać równowagę stojąc plecami do murów Krzywej Wieży.
W 2009 r postanowiliśmy zorganizować Święto Ulicy Pod Krzywą Wieżą, aby uliczka ta żyła nie tylko w świadomości turystów, lecz także osób, którzy poza sezonem przechadzają się wyłącznie głównymi ulicami miasta.

W związku z tym w I połowie września, cała uliczka, na jeden dzień, zamienia się w średniowieczny jarmark, na którym swoje wyroby prezentują lokalni rzemieślnicy. Ponadto na coraz tłumniej (z roku na rok) przybywających gości czeka mnóstwo atrakcji.
Odbywają się pokazy walk rycerskich, pokazy oraz warsztaty tańców dworskich, strzelanie z łuku, szachowa symultana i inne zabawy stanowiące nieodłączny element tej epoki.

Na naszej imprezie każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno dorośli oraz dzieci (oprócz konkursów, na dzieci czeka kącik malucha, gdzie najmłodsi uczestnicy zabawy mogą pobawić się w towarzystwie animatorek).
Święto Ulicy Pod Krzywą Wieżą jest również znakomitą formą promocji lokalnych firm posiadających swoją siedzibę na tej właśnie ulicy. W ten sposób staramy się, aby Toruń identyfikowano nie tylko z zabytkami lecz z ludźmi, którzy w dniu dzisiejszym nadają charakter miastu.