Galeria 2010

Dzień Dziecka – lotnisko w Toruniu 29 maja 2010

Zobacz inne galerie

Wydawać by się mogło, że okres wakacji to czas beztroski, z dala od szkoły, czas zabawy. Jednak co mają zrobić dzieci, które w czasie wakacji pozostają w domu?
Z myślą o dzieciach, które nigdzie nie wyjeżdżają, postanowiliśmy w okresie wakacyjnym, na Rynku Nowomiejskim zorganizować dla nich ciekawą formę spędzania czasu.

Stąd wziął się pomysł na wakacyjne zabawy. Jest głośno, kolorowo, ciekawie. Od 2008 r. na zlecenie Urzędu Miasta Torunia, w każdą wakacyjną sobotę, na Rynku Nowomiejskim w Toruniu organizujemy imprezy. Ich znakiem charakterystycznym jest zielona łąka, na której całe rodziny oddają się wesołym tańcom, zabawom i konkursom.

Imprezy te maja nie tylko zapewnić wesołe spędzanie wolnego czasu. Jest to także dodatkowa forma edukacji dla najmłodszych: np. dzieci uczą się j. angielskiego poprzez zabawy i piosenki w tym języku. Ponadto większość naszych konkursów dotyczy miasta Torunia co pozwala również najmłodszym zapamiętać podstawowe informacje.

Jest jeszcze jeden element, który wyróżnia nasze wakacyjne imprezy od innych. Od trzech lat, dzieci w każdą sobotę przenoszą się do innego, ciekawego świata. Spotkania z piratami, zabawy w dżungli, spotkanie z kulturami, z orientem, z gangsterami, rycerzami to wszystko sprawia, że dzieci wraz z rodzicami cały tydzień czekają, by wraz z innymi bawić się razem z nami na zielonej łące.