image image image image image image
Jesteśmy EKO Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą EKOLOGICZNĄ ofertą na animacje i eventy dla dzieci i dorosłych.

Proponujemy Państwu różnorodne formy przekazania informacji oraz wiedzy na tematy, mające swój związek z EKOLOGIĄ.

Nasze działania kierowane są zarówno do dorosłych (happeningi, działania promocyjne, pikniki, festyny) jak i do młodszych odbiorców (imprezy edukacyjne, gry, zabawy i quizy).

Dzięki doświadczeniu oraz wiedzy, jaką zdobyliśmy przez ostatnie lata, organizując szereg różnorodnych imprez (w tym m.in. festyny Unijne, Polską Prezydencję dla szkół podstawowych i gimnazjalnych, pikniki ekologiczne, lekcje demokracji i wiele innych).

Zobacz więcej
Cykl wakacyjnych imprez dla dzieci Wydawać by się mogło, że okres wakacji to czas beztroski, z dala od szkoły, czas zabawy. Jednak co mają zrobić dzieci, które w czasie wakacji pozostają w domu? Z myślą o dzieciach, które nigdzie nie wyjeżdżają, postanowiliśmy w okresie wakacyjnym, na Rynku Nowomiejskim zorganizować dla nich ciekawą formę spędzania czasu.

Stąd wziął się pomysł na wakacyjne zabawy. Jest głośno, kolorowo, ciekawie. Od 2008 r. na zlecenie Urzędu Miasta Torunia, w każdą wakacyjną sobotę, na Rynku Nowomiejskim w Toruniu organizujemy imprezy. Ich znakiem charakterystycznym jest zielona łąka, na której całe rodziny oddają się wesołym tańcom, zabawom i konkursom.

Zobacz galerię zdjęć
Zaczarujemy dla Was Święta! Zimowa aura sprzyja zacieśnianiu więzi. Dobrą okazją do integracji są spotkania wigilijne, a także przyjęcia gwiazdkowe i karnawałowe. Jesteśmy gotowi zorganizować każdą, świąteczną imprezę. Zadbamy o ciepłą, rodzinną atmosferę, a także doskonałą zabawę. Zaskoczymy niebanalną oprawą artystyczną wydarzenia. Magiczny nastój wyczarują Śnieżynki i Elfy ze Świętym Mikołajem na czele. Takie Święta będą dobrą wróżbą na kolejny rok.
Nasze zabawy:
Świąteczne zabawy przedszkolaków
Wigilia dla Miasta Torunia
CYMES! CYMES! Teatr wypełniony po brzegi, lawina śmiechu, wesołe miny oraz owacje na stojąco osób oglądających przedstawienie… To wszystko składa się na obraz, jaki można było zobaczyć podczas spektaklu Cymes! Cymes!, który Torunianie obejrzeli 28.01 oraz 29.01.2011 w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu. Oryginalny żydowski humor, nastrojowa muzyka pomieszana z kabaretową, kolorowe stroje oraz wspaniałe głosy śpiewających aktorów zachwyciły wszystkich zebranych w Teatrze. Sztuka cieszyła się ogromny powodzeniem, o czym świadczyły pozytywne recenzje osób przybyłych na spektakl.

Oryginalny żydowski humor, nastrojowa muzyka pomieszana z kabaretową, kolorowe stroje oraz wspaniałe głosy śpiewających aktorów zachwyciły wszystkich zebranych w Teatrze.

Zobacz galerię zdjęć
Wystawa Fotografii Elżbiety Dzikowskiej Od 10 do 30 czerwca 2011 r. mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego mieli możliwość podziwiania na Rynku w Kruszwicy plenerowej wystawy fotografii Elżbiety Dzikowskiej. Prezentuje ona trzydzieści wielkoformatowych zdjęć z cyklu „Uśmiech świata" przedstawiających portrety ludzi różnych ras i kultur.

Wystawa ta ma promować Program Operacyjny Kapitał Ludzki w ramach którego podejmowane są aktywne działania mające na celu wsparcie osób doświadczających szczególnych trudności w znalezieniu pracy, w tym ułatwienie dostępu do rynku pracy niezależnie od wieku, pochodzenia czy miejsca zamieszkania. Wystawa w Kruszwicy zorganizowaliśmy na zlecenie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu.

Zobacz galerię zdjęć
Święto Województwa Wiedza dzieci ze szkół podstawowych dotyczy miasta, bądź całego kraju. Tą wyrwę, dotyczącą województwa staramy się zapełnić poprzez naukę w formie zabawy. Impreza pełna jest wesołych tańców, gier i zabawach, pomiędzy którymi pojawiają się elementy mające na celu uświadomienie dzieciom faktu istnienia województwa kujawsko-pomorskiego. Dlatego też nasze imprezy odbywają się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego bądź w jego pobliżu.

Ponadto dzieci oprócz konkursów, gier i zabaw podczas których odpowiadają na pytania na temat naszego województwa, biorą także udział w wykładach mających na celu zapoznanie ich z instytucja jaką jest Urząd Marszałkowski.
Zobacz galerię zdjęć

Obsada

Kucek – wesołek galicyjski – Andrzej Rozmus

Mucek – wesołek wileński – Adam Kopciuszewski

Bombkie – finansista – Adam Kopciuszewski

Dina – ich córka – Małgorzata Jakubiec-Hauke

Ben – Chuchem – rabin – Andrzej Śleziak

Małka – rabinowa – Krystyna Gawrońska

Kuni – Lemuł – ich syn – Kamil Bochniak

Fastrygie – krawiec – Kamil Bochniak

Pesie – Frenzel – handlarka – Agnieszka Bieńkowska

Szlim – Mazł – pechowy narzeczony – Grzegorz Kwas

Cypkie – Koklusz – wdowa – Beata Ciołkowska-Marczewska

Arnold – Szwicer – właściciel variete – Adam Kopciuszewski

Lolkie – Fejgełe – gwiazda variete – Ewa Kopczyńska

Bodo – Kołbas – solista variete – Grzegorz Kwas

Gołda – Cackie – solistka variete – Beata Deutschman

Mimkie – artystka variete – Agnieszka Bieńkowska

Pimkie – artystka variete – Beata Ciołkowska-Marczewska

Himkie – artystka variete – Małgorzata Jakubiec-Hauke

Limkie - artystka variete – Marta Kadłub

Chaim – Rozenpup – doktor – Andrzej Śleziak, Grzegorz Kwas

Stiopa – HoΠoweszko – policjant ruski – Krzysztof Korzeniowski

Sure – Jente – jego żona – Beata Deutschman

Josł – Ber – galancik – Przemysław Kania

Ryfka – Bind – swatka – Elżbieta Laskiewicz

Awrumcie – Chapsn – złodziejaszek – Grzegorz Kwas

Roza – Latern – ulicznica – Ewa Kopczyńska

Pupik – Kligierman – urzędnik - Grzegorz Kwas

Leo – Cajtszrift – właściciel gazety - Przemysław Kania

Cypojra – Bubejachne – babcia - Krystyna Gawrońska

Mendł – Cures – dziadek: Grzegorz Kwas, Andrzej Śleziak

Ksiądz – Andrzej Rozmus

Lejbl – kabalista – Jarosław Tyran

Welwl – młody kupiec – Kamil Bochniak

Herszl – student Jeszibotu - Przemysław Kania

Panna młoda - Małgorzata Jakubiec-Hauke

Pan młody – Jarosław Tyran

(oraz: kupcy, handlarki, woźnice, nosiwoda, szewc, piekarz, rzeźnik )

Asystent reżysera:

Grzegorz Kwas

Inspicjent:

Urszula Czyż

Sufler:

Ewa Żurawiecka